ADA CAMPİNG CUNDA/AYVALIK

Cunda #adacamping ' ten herkese merhabalar.Cunda #adacamping Balıkesir ilinin Ayvalık ilçesinde bulunan bir diğer adıyla Alibeyköy adası olan ve Türkiye'nin ilk boğaz köpsürü :) ile ana karaya bağlı olan bir tatil cenneti.
İlk boğaz köprüsü :)

Cunda adasında bulunan #adacamping 'in bizce bir diğer özelliği ise bu tamamen benim kendi izlenimim çünkü bizde aynı şeyi yaptığımız için söylüyorum.Kamp ve karavancılık hayatına yeni başlayanların hele ki yaz dönemine denk geliyorsa.İlk adres olrak Cunda #adacamping 'i tercih ediyorlar.Bizde ilk karavanımız olan Adria Altea 542 pk aldığımız gibi hemen bu kamp alanını tercih ettik.

ilk karavanımız

Aslına bakarsanız ilk tecrübe olduğundan dolayı birazda heyecan vardı.Çünkü daha önce ne karavan çekmişliğimiz vardı nede doğada kamp yapmışlığımız vardı herşeyi ile ilkleri yaşadığımız bir olaydı bizim için durumu kolaylaştıran tek bir şey vardır odabBunca zaman otel tatillerinden zevk almadığımız için bu durumu tercih ettiğimizin bilincinde olup ekip olarak çok mutluyduk.

#adacamping 'e yerleştiğimiz gibi hemen kamp alanını keşfetmeye başladık.Kamp alnı için yorum yapmak gerekirse Türkiye standartlarında olan bir kamp alanı belli başlı bazı eksikleride yok değil tabi.Hemen hemen tüm ihtiyaçlarınıza bir şekilde cevap verebilecek bir kamp yeridir. Biz kamp alanını sadece güvenli bir yer olsun geceleri rahat konaklayabilmek amacıyla tercih ettiğimizden dolayı çok ta konfor aramıyoruz açıkcası çünkü tüm gün boyunca etrafı gezip dolaştığımız için kamp alanı bizim sadece konaklama yerimiz oluyor.


Cunda gerçekten doğası ve büyükşehirlere yakınlığı ile muhteşem bir tatil yeridir bizim için.

Ayvalığa geldiğinizde özellikle gezmeniz gereken yerlerin başında Şeytan Sofrası, Sarımsaklı plajı, Ay Işığı manastırı ve bizim ekibin her zaman önceliği nereye gitsek google ile ilk arama yaptıkları kelime ''hangi günler pazar kuruluyor'' ayvalığın pazarı ise öyle böyle bir pazar değil sokak içlerine serpiştirilmiş devasa büyüklükte ve hemen karşısında bulunan Midilli adasından rumlarında geldiği ve yerli halkında olduğu her perşembe günü kurulan büyük köylü pazarını mutlaka ziyaret etmelisiniz.Dalından kopmuş tüm meyve ve sebzelerin gerçekten ne olduğunu orada görürüsünüz.Organik kelimesinin ne olduğunu orda anlarsınız.Zeytin ve zeytinyağının başkentidir Ayvalık. Kekik kokusu ile nefesinizi kesen, kabak çiçeği ile en lezzetli dolmalara imza atan, otlarıyla sağlıklı yaşamın onlardan sorulduğu bir pazar yeridir


Her Perşembe Günü Ayvalık merkezde kurulan bu pazar o kadar nam salmış ki ta Yunan adalarından bile gelen var. Hatta bu sebeple buradaki pazarcılar Rumca bile öğrenmiş.

Halkın kendi bahçesinde tarlasında ürettiği sebze meyveler burada yok satıyor. Yalıkavak’taki pazar kadar olmasa da buranın da kendince bir kıyafet bölümü var. Ama bizce bu pazara pet şişelerde satılan zeytinyağları, kabak çiçeği ve Ayvalık dolması için gidilir. Çeşit çeşit satılan otları da atlamayalım lütfen!


Son olarak biz karavan ile firarda ailesi olarak hem Cunda'yı hemde #adacamping 'i çok sevdik ve sizler paylaşmak istedik.Çünkü her zaman söylediğimiz gibi ''hayat paylaşınca güzel''

170 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Biz çekme karavanı olan doğa tutkunu  bir çekirdek aileyiz.

Karavancılığa 2016 senesinde bir merakla başlayıp sonradan tutkuya dönüşen bir hobimiz oldu.

Devamını Oku

 

Biz Kimiz

© 2018 by karavanilefirarda

  • White Facebook Icon
  • YouTube - Beyaz Çember
Mail adresinizi ekleyin...